Інститут біоколоїдної хімії імені Ф.Д.Овчаренка

Національної академії наук України

Архів новин та оголошень


10.12.2019

У період з 01 по 06 груденя 2019 року в Китайській Народній Республіці на запрошення Міжнародного технологічного інноваційного центру (КНР) перебувала делегація представників науково-дослідних і освітніх організацій України, в складі якої був директор Інституту д.т.н. В.А. Прокопенко.

В ході поїздки делегація відвідала ряд промислових підприємств, взяла участь в офіційній процедурі підписання «Договору про партнерство, співробітництво і взаємодопомогу між Міжнародним технологічним і інноваційним центром КНР і науково-дослідними та освітніми організаціям України». Підписання відбулося 04 грудня 2019 р в м Чжудзі в Китайсько-українському інституті наук про життя.

Члени делегації взяли участь у науково-практичному Форумі «Проблемні питання металургії», де учасники представили презентації по ряду науково-практичних напрямків Форуму. Зокрема, В.А. Прокопенко презентував результати робіт Інституту по утилізації пилових концентратів металургійних процесів, переробки руд з підвищеним вмістом миш'яку і фосфору, представив біоселективні технології збагачення залізовміщуючої сировини.

Делегація взяла участь в офіційній церемонії відкриття Інноваційного центру наукових і освітніх організацій України в структурі Китайсько-українського інституту наук про життя.


15.11.2019

ОГОЛОШУЄМО КОНКУРС

на заміщення

посад головного інженера-дослідника відділу фізико-хімічної геомеханіки та молодшого наукового співробітника відділу функціональних гідрогелів.

Інститут житлом не забезпечує

Строк конкурсу: місяць з дня оголошення

Звертатися за адресою:

03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42; тел.: (044) 424 – 80 – 78


05.11.2019

Протипожежна безпека на підприємстві в Україні – невіддільна частина організації робочого простору і процесів згідно з нормами чинного законодавства.

Тому необхідно бути в курсі цих змін і коригувати організаційну роботу в даному секторі на виробництвах і підприємствах.

А для цього слід регулярно проходити відповідне навчання, щоб оновити не лише теоретичну базу, а й практичні навички співробітників.

05 листопада 2019 року, на території Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, співробітники Інституту біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАНУ прийняли активну участь в заході з охорони праці і пожежної безпеки, а також пройшли теоретичний і практичний курс за темою «Вогнегасники», їх види, умови і терміни зберігання, правила використання і застосування при тушінні пожеж різного ступеня.

Представники пожежної частини Святошинського району провели Інструктаж щодо заходів безпеки під час пожежі і правил користування і застосування вогнегасника. Програма пожежно-технічного мінімуму роз'яснює основи і знайомить з організаційними заходами з пожежної безпеки, життєво важливими для всіх співробітників – від робітника до керівника.


29.08.2019

1 вересня виповнилося б 85 років від дня народження Миколи Валерійовича Перцова, діяльність якого нерозривно пов'язана з організацією і становленням нашого Інституту.

Навіть через 16 років з моменту його смерті, його наукова спадщина активно розвивається його учнями не тільки в нашому Інституті, н і багатьох інших організаціях в Україні і за її межами.

Його наукова спадщина знайшла яскраве відображення в статті присвяченій пам'яті в колоїдної журналі, фрагмент якої наводиться нижче:
"… Трудно переоценить вклад Н.В. Перцова в науку о коллоидах и смежные дисциплины. Совместно с академиком П.А. Ребиндером, ближайшим учеником и помощником которого он был долгие годы, Н.В. Перцев сформулировал правило, связывающее появление разупрочняющего действия жидкого металла на твердый с видом диаграммы плавкости такой системы. Н.В. Перцов обнаружил явление самопроизвольного диспергирования монокристаллов олова под действием жидкого галлия и показал также, что при повышении температуры или уменьшении скорости деформации возможен переход металла из хрупкого состояния, вызванного действием поверхностно-активной среды, снова в пластическое. Совместно с Е.Д. Щукиным и Б.Д. Суммом он изучил кинетику роста трещины разрушения, контролируемую вязким течением в трещине активной среды. Цикл этих исследований составил предмет Открытия СССР №28 (1964г.).
В соавторстве с Ф.Д. Овчаренко, З.Р. Ульберг и др. Н.В. Перцов открыл новое явление – избирательную гетерокоагуляцию минеральных частиц с микроорганизмами (Открытия СССР №361, 1988г.). Это позволило разработать оригинальные представления о механизмах биогенного накопления металлов в природе, а также биотехнологии обогащения золота и других благородных и редких металлов; он активно участвовал в создании научной дисциплины – биоколлоидной химии.
Н.В. Перцов – автор двух монографий, более 250 публикаций, 50 изобретений и патентов, им подготовлены 5 докторов и 25 кандидатов наук.
Н.В. Перцов – лауреат Ломоносовской премии МГУ за 1988г., премии имени П.А. Ребиндера за 1995г., награжден Почетной грамотой Кабинета министров Украины (1999 г.)…"

Інститутом заплановано проведення наукової сесії/семінару присвячений пам’яті Н.В. Перцова 19 вересня 2019 року у приміщенні бібліотеки Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка Національної академії наук України.


10.04.2019

10 квітня 2019 року співробітники Інституту біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАНУ прийняли активну участь в заході з охорони праці і пожежної безпеки, а також пройшли теоретичний і практичний курс за темою «Вогнегасники», їх види, умови і терміни зберігання, правила використання і застосування при тушінні пожеж різного ступеня.

Навчання і практична частина відбувалися на території Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Представники пожежної частини Святошинського району провели Інструктаж щодо заходів безпеки під час пожежі і правил користування і застосування вогнегасника.

Програма пожежно-технічного мінімуму роз'яснює основи і знайомить з організаційними заходами з пожежної безпеки, життєво важливими для всіх співробітників – від робітника до керівника.

ПОДИВИТИСЯ ФОТО (натиснути тут)


05.12.2018

Інститут біоколоїдної хімії імені Ф.Д.Овчаренка НАН України

ОГОЛОШУЄ КОНКУРС

НА ЗАМІЩЕННЯ ПОСАДИ старшого наукового співробітника відділу колоїдної технології природних систем.

Інститут житлом не забезпечує.

Строк конкурсу: місяць з дня оголошення.

Звертатися за адресою:

03142, Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42;

тел.: (044) 424 – 80– 78


29.10.2018

10-16 жовтня 2018 р. у складі делегації НАН України директор Інституту д.т.н. В.А.Прокопенко відвідав КНР. В ході візиту проведені переговори про можливе науково-технічне співробітництва у деяких областях екомоніторингу та наномедицини, його перспективи та організаційні форми, про спільне вирішення екологічних проблем ряду промислових підприємств регіону.

Підписано меморандум про співпрацю з урядом "Нового Промислового Району на р.Янцзи міста Нанкін" щодо вказаних напрямів.

ПОДИВИТИСЯ ФОТО детальніше (натиснути тут)


03.10.2018

03 жовтня 2018 року у місті Києві на базі Інституту ветеринарної медицини НААН України відбувся семінар «Зв'язок нанотехнологій з ветеринарною та гуманною медициною». Семінар був присвячений відзначенню 100-річч Національної академії наук України та Національної академії аграрних наук України.

Організаторами семінару були Інститут ветеринарної медицини НААН та Інститут біоколоїдної хімії імені Ф.Д.Овчаренка НАН України.

На семінарі прозвучали цікаві доповіді фахівців НАН України та НААН щодо перспектив безпечного використання наноматеріалів у ветеринарії та медицині.

ПОДИВИТИСЯ СЕРТИФІКАТИ (натиснути тут)


13.09.2018

13 вересня 2018 року в Інституті відбулася зустріч співробітників Інституту, присвячена вшануванню пам’яті Миколи Валерійовича Перцова, видатного українського хіміка, колодника, доктора хімічних наук, професора МГУ, Лауреата премії імені П.О. Ребіндера. Результати фундаментальних досліджень д.х.н., проф. М.В.Перцова у галузі колоїдної та біоколоїдної хімії, зокрема він встановив загальний характер і специфічні особливості ефекту Ребіндера, розробив способи використання поверхнево-активних речовин для інтенсифікації механічної обробки твердих тіл, разом з колегами Інституту відкрив явище вибіркової коагуляції мікроорганізмів з мінеральними частинками, привнесли неоціненний внесок в розвиток ряду прикладних напрямів для господарства краіни, серед яких створення технологічних процесів збагачення рідких видів мінеральної сировини в Україні.

На зустрічі була заслухана доповідь «Золото України: міфи та реальність» доктора технічних наук, професора, лауреата Державних премій України Сергія Георгійовича Грищенка. Це була цікава доповідь про розробки технологій і методів добутку золота в Україні, в яких М.В.Перцов приймав безпосередню участь, а його ідеї та результати досліджень були і залишаються актуальними і необхідними для розвитку цього направлення української науки.


27.08.2018

27 серпня 2018 року відбулася зустріч співробітників Інституту біоколоїдної хімії ім.Ф.Д.Овчаренка НАН України на чолі з директором Інституту д.т.н. Прокопенком Віталієм Анатолієвичем та президентом провідної міжнародної спеціалізованої фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм» Миколою Івановичем Гуменюком і її представниками. В ході зустрічі були обговорені напрямки сучасних наукових досліджень, спрямованих на розширення спектру сучасних вітчизняних фармацевтичних препаратів. Зустріч пройшла в дружній та творчій атмосфері.


17.07.2018

11 липня 2018 року відбулось засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України. Яке було присвячено питанню «Антибіотикорезистентність мікроорганізмів - глобальна проблема та шляхи її вирішення». На засіданні Бюро Президії в обговоренні доповіді директора Інституту ветеринарної медицини НААН України члена-кореспондента НААН України С.А. Ничика серед співдоповідовачів до виступу з зазначеного питання було запрошено старшого наукового співробітника Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України к.б.н. С.М. Дибкову, а в якості гостя було запрошено директора ІБКХ ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України д.т.н. В.А. Прокопенка.

За результатами засідання 17 липня 2018 року в Інституті ветеринарної медицини НААН України відбулася зустріч науковців та дирекції Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України з колегами з Інституту ветеринарної медицини НААН України.

Від ІБКХ ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України у зустрічі брали участь старший науковий співробітник к.б.н. С.М. Дибкова, к.б.н. Л.С. Рєзниченко, директор Інституту д.т.н. В.А. Прокопенко, заступник директора з наукової роботи к.х.н. О.А. Циганович, учений секретар Інституту к.х.н. О.Ю. Войтенко.

Від Інституту ІВМ НААН України – завідуючий лабораторією «Науково-дослідний навчальний центр діагностики хвороб тварин», канд.вет.наук І.В. Галка; заступник завідувача лабораторії «Науково-дослідний навчальний центр діагностики хвороб тварин», канд.вет.наук Г.А. Коваленко; провідний науковий співробітник, канд.вет.наук., доцент О.І. Горбатюк; завідувач лабораторії лептоспірозу з музеєм мікроорганізмів ІВМ НААН України, д-р.вет.наук В.В. Уховський; завідувач лабораторії бактеріальних хвороб тварин ІВМ НААН України, д-р.вет.наук О.Є.Айшпур; директор Інституту ветеринарної медицини НААН України, член-кореспондент НААН України С.А. Ничик, учений секретар ІВМ НААН України, канд.вет.наук Т.М. Уховська.

На зустрічі керівництва та провідних науковців обох установ були розглянуто наступні питання:

1. Організація спільного наукового семінару/наукової конференції з презентацією сучасного доробку вчених обох установ та обговоренням перспективних напрямків співпраці;

2. Підготовка ініціативної пропозиції щодо створення спільної міжгалузевої програми між установами;

3. Підготовка портфеля проектів інноваційних пропозицій для пошуку нових позабюджетних джерел фінансування.

В подальшому буде підписано договір про співпрацю установ.

Зустріч відбулася у надзвичайно дружній атмосфері. Співробітники Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України вдячні колегам Інституту ветеринарної медицини НААН України за цікаву екскурсію Інститутом та лабораторіями ІВМ НААН України.

ПОДИВИТИСЯ ВСІ ФОТО ПОДІЇ (натиснути тут)


10.05.2018

Вітаємо з Днем народження Зою Рудольфівну Ульберг!

Інститут біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАН України щиро вітає з Днем народження доктора хімічних наук, професора, завідувача відділу колоїдної технології природних систем Інституту Зою Рудольфівну Ульберг!

Довгий час Зоя Рудольфівна була директором Інституту – це дуже відповідальна, сповнена несподіванок і дуже творча людина.

Завдячуючи Вашій уважності, чуйності, енергійності, професійній компетентності, Ви змогли згуртувати нас, Ваших колег-однодумців, дали можливість відчути себе єдиною командою. Душевність і розуміння проблем співробітників вдало знайшли своє поєднання з професіоналізмом і стратегічним розумінням дійсності.

Прийміть наші найщиріші вітання з цієї нагоди! Зичимо Вам особистого щастя, подальших успіхів, безмежної енергії та наснаги у Вашій відповідальній та благородній справі!

З глибокою повагою колектив Інституту біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАН України.


19.04.2018

Ювілей Лариси Михайлівни Осмоловської

19 квітня 2018 року науковий співробітник відділу фізичної хімії дисперсних мінералів Осмоловська Лариса Михайлівна, яка працює більше 20 років в нашому Інституті, відсвяткувала свій ювілей!

З 1998 року по 2016 рік Лариса Михайлівна була завідувачем відділом з питань трансферу технологій, інноваційної діяльності. З 2016 року і по теперешний час вона займає посаду наукового співробітника відділу фізичної хімії дисперсних мінералів.

Забезпечувала і продовжує забезпечувати охорону прав на винаходи, комерційні таємниці інші об’єкти інтелектуальної власності, що створюються в Інституті. Здійснювала та здійснює заході з використання результатів науково-дослідних робіт, об’єктів права інтелектуальної власності наукоємної продукції Інституту, підтримка ліцензійної діяльності Інституту та трансферу технологій.

Шановна, Лариса Михайлівна!

У день славного Ювілею прийміть найширші вітання від колективу Інституту.

Ви – справжній лідер, талановитий та мудрий наставник, душевна і щира людина. Вашу справедливість та принциповість знає кожен, хто хоч раз мав нагоду з Вами спілкуватися чи працювати. Завдяки високому професіоналізму, відповідальному ставленню до роботи, інтелігентності, таланту педагога, науковця і вмілого організатора Ви здобули шану і повагу серед колег, представників вищої школи, науковців. Ми пишаємося тим, що підтримуємо з Вами наукові зв’язки, вчимося у Вас, переймає досвід, відношення до своєї справи.

Висловлюємо щиру вдячність за Вашу творчу, самовіддану працю, відповідальне ставлення до свого покликання. Щиро бажаємо Вам, Ларисо Михайлівна, міцного здоров’я, невичерпної енергії, натхнення, оптимізму і нових плідних здобутків!

З глибокою повагою колектив Інституту біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАН України.


19.04.2018

19 квітня 2018 року на території Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України відбулися навчання з охорони праці і пожежної безпеки для співробітників декількох Інститутів НАНУ, включаючи Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка.

Представники пожежної частини Святошинського району провели Інструктаж щодо заходів безпеки під час пожежі і правил користування і застосування вогнегасника. Також було проведено учбову пожежну тривогу, учбову евакуацію співробітників з будинку.

Програма пожежно-технічного мінімуму роз'яснює основи і знайомить з організаційними заходами з пожежної безпеки, життєво важливими для всіх - від робітника до керівника.

Співробітники нашого Інституту взяли активну участь в заході, а також пройшли навчання і практику по застосуванню вогнегасника.

ПОДИВИТИСЯ ФОТО ПОДІЇ (натиснути тут)


11.04.2018

11 квітня 2018 року у великому конференц-залі Національній академії наук України відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів премії Web of Science Awards Ukraine 2018, де було відмічено науковців, університети та науково-дослідні установи.

Доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач відділу фізичної хімії дисперсних мінералів Інституту Микола Іванович Лебовка став лауреатом премії у номінації «Високоцитований дослідник 2018»

Керівництво та колектив Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України щиро вітає Миколу Івановича з нагородою та бажає міцного здоров’я, творчого натхнення та подальших наукових досягнень.

ПОДИВИТИСЯ ФОТО ПОДІЇ (натиснути тут)


14.02.2018

14 лютого 2018 року в Інституті біоколоїдної хімії імені Ф.Д Овчаренка НАН України відбулись наукові Читання, присвячені 105-річниці з Дня народження видатного науковця, академіка Національної академії наук України Овчаренка Федора Даниловича. До уваги співробітників і гостей була надана історична довідка про наукову діяльність ак. Ф.Д. Овчаренка та його життєвий шлях.

Зі вступним словом до присутніх звернувся директор Інституту доктор технічних наук В.А.Прокопенко. Він розповів про утворення та розвиток нових наукових напрямків діяльності Інституту на основі відкриття явища вибіркової гетерокоагуляції мінеральних колоїдних частинок з мікроорганізмами, авторами якого є ак. Ф.Д. Овчаренко зі співробітниками Інституту. В.А. Прокопенко, зокрема, відзначив, що наукові праці та відкриття Федора Даниловича – як одного з видатних науковців – мають і сьогодні актуальність та приклад для наслідування.

Також з науковою доповіддю на тему «Самоорганізація в анізотропних наносистемах» виступив завідувач відділу фізичної хімії дисперсних мінералів доктор фізико-математичних наук, професор М.І. Лебовка.

У день народження ак. Ф.Д. Овчаренка ми не просто вшановуємо його пам’ять, а й наголошуємо на його історичній ролі та науковій значимості в державотворчих процесах України.

ПОДИВИТИСЯ ФОТО (натиснути тут)


06.11.2017

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Від імені вчених Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка Національної академії наук України щиро вітаємо керівництво та усіх працівників ІНСТИТУТУ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л.В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ з видатною датою –

90-ю ріницею від дня заснування!

Створений у 1927 році, Ваш Інститут має славетну історію, великі традиції і здобутки. Його наукові дослідження в галузі фізичної хімії завжди відрізнялись масштабністю проблематики та оригінальністю пошуку, а напрацьовані фундаментальні та прикладні результати стали суттєвим внеском у світову наукову скарбницю.

До заснування та розвитку вашого Інституту причетні такі видатні постаті, як академік Л.В. Писаржевський – один з найвидатніших вчених-хіміків ХХ століття, академік О.І. Бродський, академік В.А. Ройтер, академік К.Б. Яцимирський, саме завдяки зусиллям яких були створені необхідні передумови появи такої важливої для країни наукової установи.

У пам'ятний день Ювілею колектив Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка Національної академії наук України від щирого серця бажає всьому колективу ІНСТИТУТУ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ІМЕНІ Л.В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ доброго здоров'я, щастя, нових творчих звершень на благо нашої держави!

Від імені колективу
директор Інституту біоколоїдної хімії
ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України

В.А. Прокопенко


19.10.2017

17 – 19 жовтня 2017 року в місті Києві відбулася X Міжнародна виставка «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології». В виставці прийняли участь більш ніж 100 компаній України та інших краін, серед яких: «МиксЛаб, ШимЮкрейн, УкрОргСинтез, Алси ЛТД, Алси-Хром, Сок Трейд, Макролаб ЛТД, Елватех, Intertech Corporation, АЛТ Украина ЛТД, Юнилаб, Аналитек, Химлаборреактив, Roche Diagnostics, Вектор-Бест-Украина, Укрбио, Укр Диагностика, BIO-RAD, НПЛ Гранум, Интермедика» і інші.

Наш Інститут також прийняв участь в виставці, де отримав високу оцінку і одержав Диплом за активну участь в X Міжнародній виставці «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології», вагомі наукові розробки та сприяння розвитку науки.

Хочеться подякувати організаторам Виставки за її високий рівень підготовки, за цікаві і корисні проекти, з якими там можна було ознайомитись. Дуже важливо отримати Диплом, який свідчить про оцінений вклад робіт і проектів спеціалістів нашого Інституту у розвиток науки і техніки в Україні і за її межами.


13.10.2017

10 – 13 жовтня Інститут прийняв участь у VI Фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2017» ( детально ознайомитися з напрямками проведення фестивалю можна за посиланням www.sikorskychallenge.com)

За результатами конкурсу стартапів, які оцінювало міжнародне журі, всі п’ять наукових проектів, наданих Інститутом для участі у конкурсі, ввійшли до каталогу проектів VI Конкурсу Стартапів «Sikorsky Challenge 2017», до якого ввійшли загалом 148 інноваційних ідей.

П’ять наукових проектів, що потрапили до каталогу, є доступними для розгляду потенційними інвесторами.

Проект №12 «Синтез штучних ґрунтів на гідрогелевій основі для рослинництва», автори проекту: к.х.н., Калініченко Кіра Володимирівна, к.х.н., Ніковська Галина Миколаївна, д.х.н., Самченко Юрій Маркович.

Проект №16 « «Зелена» технологія конверсії мулових осадів муніципальної очистки стічних вод у біодобрива», автори проекту: к.х.н., Калініченко Кіра Володимирівна, к.х.н., Ніковська Галина Миколаївна.

Проект №26 «Біогеотехнологічний наноструктурний бар’єрний захист (ізоляція) водосховищ модифікованими природніми донними осадами», автори проекту: д.х.н., професор Ковзун Ігор Григорович, д.т.н., Прокопенко Віталій Анатолійович, к.х.н., Панько Андрій Валентинович, к.х.н., Олійник Вікторія Олександрівна.

Проект № 94 «Виробництво унікальних аплікаційних лікувальних матеріалів і косметичних засобів на основі пелоїдів, модифікованих благородними металами і фітоекстрактами», автори проекту: д.т.н., Прокопенко Віталій Анатолійович, к.х.н. Циганович Олена Анатоліївна, член.-кор. НАН України, д.геол.-мінерал.н., Ємельянов Володимир Олександрович.

Проект №106 «Препарат «Nano-Ag/Au» - новий вітчизняний продукт, створений із застосуванням нанотехнологій», автори проекту: к.б.н., Рєзніченко Людмила Сергіївна, к.б.н., Дибкова Світлана Миколаївна, к.б.н., Грузіна Тамара Григорівна, к.м.н., Рибачук Анна Володимирівна, член.-кор. НАМН України, д.м.н., професор Маланчук Владислав Олександрович.

Інноваційні ідеї, що відображенні в проектах №16 і №94, були високо оцінені міжнародним журі та іншими учасниками Фестивалю, і одержали дипломи фіналістів Конкурсу стартапів.

Наукові розробки за Проектами №16 та №94 визвали цікавість у ряду інвесторів, зокрема, Венчурний фонд імені академіка Михалевича запропонував подальше співробітництво науковцям Інституту для втілення їх інноваційних ідей і розробок.


01.09.2017

3 жовтня 2017 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.209.01 в Інституті біоколоїдної хімії імені Ф.Д. Овчаренка НАН України, що знаходиться за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 42, відбудеться захист дисертації завідувача центру обліку академічних документів та зв'язку з випускниками Інституту міжнародної освіти ОНУ імені І.І.Мечникова МОН України Перлової Наталії Олександрівни «Сорбція сполук урану (VI) з водних розчинів синтетичними іонітами» на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук за спеціальністю 02.00.11 – колоїдна хімія.

Науковий керівник – Сазонова Валентина Федорівна, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії (Одеський національний університет імені І.І.Мечникова МОН України)
Офіційний опонент – Ковзун Ігор Григорович, доктор хімічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу фізико-хімічної геомеханіки (Інститут біоколоїдної хімії імені Ф.Д.Овчаренка НАН України)
Офіційний опонент – Ковальчук Ірина Андріївна, кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник відділу екологічної хімії (Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України)

СКАЧАТИ:

Дисертація
Автореферат

ВІДГУКИ офіційних опонентів:

Відгук д.х.н., проф. Ковзуна І.Г.

Відгук с.н.с., к.х.н. Ковальчук І.А.


28.06.2017

Директора нашого Інституту доктора технічних наук Прокопенка Віталія Анатолійовича нагороджено медаллю «Трудова Слава»

 

28 червня 2017 року у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбулася Церемонія нагородження Міжнародною Академією рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна».

На цій Церемонії Голова генеральної Дирекції МАРТІС «Золота Фортуна» Дмитро Акімов вручив медаль «Трудова Слава» ІІ ступеня №655 директору нашого Інституту, доктору технічних наук Прокопенку Віталію Анатолійовичу.

Одержання Вами високої нагороди - це данина Вашого яскравого таланту керівника, Вашого енергійного і конструктивного зусилля щодо подальшого розвитку нашого Інституту.

Колектив Інституту сердечно вітає керівника Прокопенка Віталія Анатолійовича з цією подією!

Поділяємо з Вами радість нинішнього успіху і твердо віримо в подальші перемоги на організаторському, науковому, освітньому та практичному теренах!

Бажаємо Вам міцного здоров'я, щастя, благополуччя, життєвих сил, оптимізму, нових успіхів в відповідальній праці на благо вітчизняної науки!


23.05.2017

23 травня 2017 року відбулося урочисте засідання Вченої ради Інституту, на якому було відзначено ювілейну дату з Дня народження професора, доктора хімічних наук Зої Рудольфівни Ульберг. На цьому засіданні Академік-секретар Відділення хімії НАН України Микола Тимофійович Картель вручив ювіляру нагородуПочесну відзнаку Національної Академії Наук України за підготовку наукової зміни, рішення про присудження якої прийнято Президією НАН України від 17 травня 2017 року. Від імені Відділення хімії НАН України Академік-секретар також вручив Зої Рудольфівні Ульберг Вітальну адресу.

Поздоровлення ювіляру було висловлено численними доповідачами, які відзначили багатогранний науковий талант З.Р. Ульберг, яка є автором двох відкриттів та більше 300 публікацій, та є чуйним педагогом для молодих науковців.


10.05.2017

Ювілей Зої Рудольфівни Ульберг

В травні 2017 року доктор хімічних наук, професор Ульберг Зоя Рудольфівна, перший директор Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України, яка обіймала цю посаду 25 років - з дня заснування Інституту до недавнього часу, відсвяткувала свій ювілей!

З.Р.Ульберг - один з організаторів Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України та його очільник з 1991 року по 2016 рік включно. До цього, в період з 1987 по 1991 рр., вона керувала Відділенням природних дисперсних систем Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України.

На теперішній час вона займає посаду завідувача відділом колоїдної технології природних систем Інституту. З.Р.Ульберг є автором двох відкриттів СРСР (№ 361, 1988 р. та № 376, 1988 р.), восьми монографій (дві з яких видано за кордоном), більш ніж 300 наукових статей, 65 українських та зарубіжних патентів. З.Р.Ульберг майже 20 років була членом редакційної колегії міжнародного «Колоїдного журналу», багато років є членом редколегії міжнародного науково-технічного журналу «Наноструктурне матеріалознавство», а з дня заснуванняще й періодичного збірника наукових праць «Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології». На цей час вона є членом багатьох наукових рад, в тому числі міжнародних, зокрема Ради з програми «European Cooperation in the Field of Scientific and Technical Research», «Clay and Clay» тощо. Під її керівництвом виконувались та виконуються ряд розділів державних науково-технічних програм, цільових комплексних програм фундаментальних та прикладних досліджень НАН України, а також ряд міжнародних проектів та грантів. Вказана діяльність, як відомо, нерозривно пов’язана з кропіткою роботою з становлення та професійного зростання молоді, науковців, які залучались та залучаються нею і тепер до науково-дослідних робіт та науково-організаційної діяльності протягом всієї її наукової біографії. Окрім наукової школи з біоколоїдних технологій збагачення металовмісної сировини, нею створено наукову школу з нового перспективного наукового напрямубіоколоїдна хімія та біоколоїдна екологія, які отримали визнання світової наукової громадськості і за якими розвивають наукові дослідження науковці, окрім ІБКХ ім. Ф.Д.Овчаренка, ще й ряду інших установ та організацій країни і за кордоном.

Її наукова діяльність відзначена: Премією імені М.О.Островського (1970); Премією РАН імені академіка П.О.Ребіндера (1995); Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999); Премією імені О.В. Палладіна (2007); відзнакою НАН України «За наукові досягнення»(2007).

Будучи відомим вченим світового рівня, З.Р.Ульберг також постійно проводить значну діяльність з підготовки наукових кадрів вищої школи високої та вищої наукової кваліфікації – нею підготовлено 3 доктори наук та більше 25 кандидатів наук. Вона була і є головою Спеціалізованої вченої ради з присудження вчених ступенів доктора і кандидата хімічних та фізико-математичних наук зі спеціальностей «колоїдна хімія» та «фізика колоїдних систем», за час існування якого було розглянуто, проаналізовано і захищено більше 70 кандидатських та 10 докторських робіт. З.Р.Ульберг регулярно читає курс лекцій з актуальних проблем колоїдної та біоколоїдної хімії для студентів як провідних ВУЗів України, так і за кордоном (США, Китай). Завдяки її педагогічній діяльності вітчизняна наука та вища школа збагатилася молодими науковими кадрами, які на цей час представлені не тільки як науковці, а й у керівництві самого Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України, Дніпропетровського державного хіміко-технологічного університету, Одеського Національного університету ім. І.І. Мечникова, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького , Інституту курортології та медичної реабілітації МОЗ України, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та інш.

Для діяльності З.Р.Ульберг притаманне нерозривне поєднання глибоких теоретичних досліджень в нових галузях знань з залученням молодих перспективних кадрів, які є науковою зміною у вітчизняній науці. Надзвичайні науково-організаційні здібності З.Р. Ульберг та її педагогічний талант стали запорукою створення і багаторічної успішної діяльності Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України.


07.12.2016

Згідно постанови Президії НАН України від 7 грудня 2016 року № 273 «Про припинення діяльності Міжгалузевого науково-технологічного центру видобутку руд і переробки рідкісних, благородних та супутніх металів НАН України» зупинена діяльність Міжгалузевого науково-технологічного центру видобутку руд і переробки рідкісних, благородних та супутніх металів НАН України (далі – Центр), розташованого за адресою: 03142, м. Київ -142, бульвар Академіка Вернадського, 42, к.217 (ідентифікаційний код 24729243), шляхом його реорганізаціїприєднання до Інституту біоколоїдної хімії іменні Ф.Д. Овчаренка НАН України (ідентифікаційний код 05402714), розташованого за адресою: 03680, м. Київ -142, бульвар Академіка Вернадського, 42.

Визначено Інститут біоколоїдної хімії іменні Ф.Д. Овчаренка НАН України правонаступником майнових прав та зобов’язань Центру.

Створено комісія з припинення діяльності Міжгалузевого науково-технологічного центру видобутку руд і переробки рідкісних, благородних та супутніх металів НАН України. У складі комісії:

- Прокопенко Віталій Анатолійович – директор Інституту біоколоїдної хімії іменні Ф.Д.Овчаренка НАН України, доктор технічних наук, голова комісії;

- Степаненко Юлія Анатоліївнаголовний економіст Міжгалузевого науково-технологічного центру видобутку руд і переробки рідкісних, благородних та супутніх металів НАН України, секретар комісії;

- Циганович Олена Анатоліївна – учений секретар Міжгалузевого науково-технологічного центру видобутку руд і переробки рідкісних, благородних та супутніх металів НАН України, кандидат хімічних наук, секретар комісії;

- Скоробогатько Андрій Петрович – головний бухгалтер Інституту біоколоїдної хімії іменні Ф.Д.Овчаренка НАН України;

- Кулешова Людмила Олександрівна – начальник відділу кадрів Інституту біоколоїдної хімії іменні Ф.Д.Овчаренка НАН України.

Постановлено Комісії з припинення діяльності Центру:

- Забезпечити повідомлення органу державної реєстрації щодо прийнятого рішення та погодження складу комісії.

- Вжити всіх можливих заходів для виявлення кредиторів, а також письмово повідомити їх про припинення діяльності Центру.

Претензії кредиторів приймаються комісією впродовж двох місяців з моменту оприлюднення повідомлення про ліквідацію Центру за адресою: 03142, м. Київ -142, бульвар Академіка Вернадського, 42, к.217.